שגריר ארה״ב בישראל קיבל בעת ביקורו בישראל מתנה מיוחדת להעביר לנשיא טראמפ: מהדורת יין ייחודית הנושאת את דגלי ישראל וארצות הברית. היין הוענק כמתנה לדונלד טראמפ, אות לידידות בין שתי המדינות.

מציגים בגאווה את המהדורה המיוחדת

מציגים בגאווה את המהדורה המיוחדת

יקבי עמק האלה נבחרו מתוך מאות יקבים לייצג בגאווה את היין הישראלי בארוחת בוקר חגיגית במלון ולדורף אסטוריה אותה הפיק ארגון ה OU העולמי (Orthodox Union). הסעודה המפוארת התקיימה לרגל העברת שגרירות ארצות הברית לעיר ירושלים.

מנכ"ל היקב אלון לוי עם שגרירות ארצות הברית דיוד פרידמן

מנכ”ל היקב אלון לוי עם שגרירות ארצות הברית דיוד פרידמן

בין הנואמים היה שגריר ארצות הברית דיוד פרידמן, אשר קיבל מארז יין ייחודי שהושק לרגל המאורע ההיסטורי ועליו דגלי ישראל וארה”ב זה לצד זה עם הקדשה אישית ממנכ”ל היקב לנשיא ארה”ב דונלד טראמפ.

הקדשה אישית ממנכ”ל היקב לנשיא ארה”ב דונלד טראמפ.

הקדשה אישית ממנכ”ל היקב לנשיא ארה”ב דונלד טראמפ.

באירוע השתתפו משלחת של 250 בכירים אמריקנים אשר כללה בין היתר את שר האוצר של ארצות הברית, דייויד פרידמן שגריר ארה”ב בישראל הסנאטור טד קרוז, הסאנטור לינזי גראהם, מושל פולרידה, השליח המיוחד של נשיא ארה”ב למזה”ת מר ג’ייסון גרינבלט , חברי קונגרס וסנאטורים.

שרת מהשפטים עם היינן

את ישראל ייצגו שרים, חברי כנסת ושאר סלב גם איוונקה טראמפ אישרה את הגעתה אך עקב הלו״ז הצפוף בארץ הקודש דמותה נפקדה בין הנוכחים באירוע. למרות השעה המוקדמת, שמונה בבוקר, נהנו באי הסעודה מהיינות המשובחים של יקבי עמק האלה, אשר נבחר מתוך מאות יקבים לייצג בגאווה את היין הישראלי.

יקב עמק האלה

היקב שהינו כשר למהדרין נערך מבעוד מועד והכין יין מיוחד למאורע – בלנד ייחודי על בסיס קברנה סוביניון, מרלו ופטי ורדו. ראוי לציין כי כל משתתפי האירוע יקבלו במתנה מארז יוקרתי עם היין המשובח והמיוחד.

יקב עמק האלה מייצר כ- 350 אלף בקבוקים בשנה, בין היתר הוא מייצא את חלקם לארה”ב, יפן, אנגליה ושוויץ . ליקב יועץ בינלאומי חשוב ומוערך בשם פטריק לאון אשר היה היינן הראשי של יקב “מוטון רוטשילד” בבורדו, צרפת.
מטרת היקב הינה ליצר יינות פרימיום, מסיבה זו איכות הענבים הנה עקרון חשוב ומוביל בהתנהלות היקב. היינן הינו זה שאחראי על הכרמים, והבציר נעשה בשעות הלילה.

ליקב שלושה כרמים בעמק האלה, התוצרת המשובחת שלהם זיכתה את היקב בפרסים ומדליות יוקרתיות בתחרויות בארץ ובעולם. למטיילים מבינינו נציין שהיקב נמצא ממש במרכז עמק האלה היפיפה ועל שביל חוצה ישראל. אנחנו לא יודעים עם דונאלד טראמפ יודע אבל באופן סמלי, היקב ממוקם בעמק האלה בסמוך למיקום שבו נערך הקרב המפורסם בין דוד וגוליית.

ייתכן שחלק מחברי המשלחת שמגיעה מארצות הברית נהנו מהיין גם על המטוס חזרה, לאחרונה בחרה חברת אל על ביין סובניון בלאן של היקב כיין הבית של החברה. בישראל ניתן להשיג אותו לקראת שבועות גם בחנויות המובחרות.

סטיבן מנוצ'ין

סטיבן מנוצ’ין, שר האוצר של ארצות הברית

הסנאטור ג'ו ליברמן

הסנאטור ג’ו ליברמן

שר החינוך נפתלי בנט

שר החינוך נפתלי בנט

חבר הכנסת יצחק הרצוג

חבר הכנסת יצחק הרצוג

שר החקלאות אורי אריאל

שר החקלאות אורי אריאל

העיתונאית סיון רהב-מאיר

העיתונאית סיון רהב-מאיר

חבר הכנסת מיכאל אורן

חבר הכנסת מיכאל אורן

חבר הכנסת אברהם נגוסה

חבר הכנסת אברהם נגוסה

השר להגנת הסביבה זאב אלקין

השר להגנת הסביבה זאב אלקין

איוונקה טראמפ

איוונקה טראמפ אישרה את השתתפותה באירוע